Burçlar Arası İlişkiler Nasıl Yorumlanır?

Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve öteki uzay cisimlerinin insanlar üzerindeki etkilerini inceleyen bir uzay bilim dalıdır. Bu bilim dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce yıldır insanların evetşamlarına husus veren bir araç olmuştur ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çtuzakışmalarında, çeşitli uzay cisimlerinin insanların nefis özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve hatta gelecekteki hayatlarına tesirleri incelenir. Bunlar çoklukla Burç Yorumları adı şeşnda dokumalır.

  • Astrologlar, tevellüt tarihleri, tevellüt saatleri ve tevellüt yerleri üzere ferdî bilgileri kullanarak, insanların burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanlar üzerindeki tesirleri incelenir ve bu bilgiler, tevellüt haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlamış olurına hayatlarında yakın adımları atmaları sinein tavsiyelerde bulunur ve sırat gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri arasında, gezegenlerin hareketlerini belirten astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini simgeleme fail ritüel burçları ve tevellüt haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak belde tuzakır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Tevellüt hariktalrında farklı alanları simgeleme fail evlerdir.
Ayın Burçları Ayın sene ortamında hangi burçta olduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçfecir oluşan halka şeklinde bir uzay haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne kadar insanların hayatlarına husus veren bir disiplindir. Bugün birlikte insanlar, insanların burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine makro alaka göstermektedirler. Bununla alay malay astrolojinin uygulanması ve kullanımı dair belli başlı görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri alegori getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, çoklukla tevellüt haritası yorumlamak, nefis analizi ifa etmek, aşk ve ilinti astrolojisi, kariyer astrolojisi, mali astroloji, esenlik astrolojisi üzere konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin yaşamındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında hangi meslekte ne kadar muvaffakiyetlı olacakları dair astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Tevellüt haritası yorumlamak, astrologların en kök görevlerinden biridir. Kişinin tevellüt evveliyatına, saatine ve alegori nazaran hazırlanan tevellüt haritası, kişinin potansiyellerini ve yaşamını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yaptıkları yorum ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Ancak astrolojinin pekâlâ bir doğacak tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği bile unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan üzere muvaffakiyetlı astrologlar, astrolojinin sadece bir rehberlik aracı bulunduğunun kızılı özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji için elan ziyade bilgelik sahibi olmak istiyorsanız, birsonsuz terimle içinlaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin sinein Astroloji Terminolojisi’ni esrarkeşfetti. Bu terimler, burç yorumları ve tevellüt haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi sinein kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan talih grupları olarak görülür. Burçlar, bir tevellüt evveliyatına nazaran belirlenir ve birsonsuz kişiye nazaran nefis ve gelecekteki vakalar için bilgelik verebilir.

  2. Kükremek ıtır: Ekseriyetle 23 Orak ayı – 22 Ağustos tarihleri arasında doğanlamış olur sinein kullanılan bir burçtur. Yaratıcı, cöyiğit ve özgüvenli nefis özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Kamer ıtır: Tevellüt haritasında Kamer’ın olduğu burçtur. Kamer burcu, bir kişinin hissî yönden ne hissettiğine, hassasiyetine ve soluk aldığı üzere evetşama şekline belirti fiyat.

Burç yorumlaması için çok ziyade bilgelik sahibi olmak sinein, astroloji terminolojisine aşina olmak önemlidir.

ıstılah Valörı
Tevellüt haritası Bir kişinin tevellüt takkadak gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Tevellüt takkadak yükselen burçtur. Kişinin kendini söyleyiş ika şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi için bilgelik verir.
Natal harita Tevellüt hatırandaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin yaşamındaki vakalar ve nefis özellikleri ile dayalı ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde faaliyet ederken bir değişik gezegen yahut burçla kesişmesidir. Bu, kişinin yaşamındaki etkilere belirti edebilir.
Retrolar Bir gezegenin hususünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde bileğalışverişimlere belirti edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak biraz çaba gerektirse bile, yakın bir şekilde kullanıldığında, nefis analizi, doğacak tahmini ve elan sert çok laf için bilgelik verme dair bayağı bileğerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan

Related Posts

Leave a comment

Hey, so you decided to leave a comment! That's great. Just fill in the required fields and hit submit. Note that your comment will need to be reviewed before its published.