chillersistemleri.com: Chiller Keşif

İngilizce chiller olarak adlandırılan ve Türkçeye soğutma sistemleri olarak çevrilen chiller; ısıyı bir kaynaktan alarak sair bir kaynağa transfer eden, enjeksiyon soğutma sistemi olarak adlandırılan sistemlerdir. Kompresör, kondanser, genleşme vanası ve evaporatörden oluşan chiller soğutma sistemleri, kompresörde sıkıştırılan ve ısınan doğal gazın kondanserde soğutulması ile çkırmızıışır. Henüz sonrasında genleşme vanasından sabık doğal gazın basıncı dolayısı ile sıcaklığı düşer ve likitlaşır. Evaporatörden geçe soğutulmak istenen likitnın üzerinden ısıyı kırmızıır kırmızıçrahat basınçta doğal gaz olarak kompresöre gelir, tekrar sıkıştırılır. Çkırmızıışma sistemi bu şekilde devam değer.

Chiller sistemi;

Su soğutmalı chiller
Esir soğutmalı chiller olarak 2’ye ayrılır.
Bunun dışında heat pump chiller, 4 borulu chiller, free cooling chiller sistemleri bile kullanılmaktadır. Chiller sistemi elbette çkırmızıışır sorusuna cevap harcamak karınin soğutma gruplarını ayrı ayrı gözlemek gerekir.

Esir Soğutmalı Chiller
Chiller soğutma sistemleri farklı özelliklerine nazaran gruplandırılır. En önemli tefrik ise ısı deposunın ne başüstüneğudur. Eğer ısı havaya atılmışyorsa hava kaynaklı soğutma grubu, suya atılmışyorsa su kaynaklı soğutma grubu olarak adlandırılır. Esir soğutmalı chiller sistemleri, chiller içindeki soğutucu doğal gazın, evaporatör ve kompresör üzerinden kazandığı enerjisinin hava soğutmalı bataryalar üzerinde atması şeklinde çkırmızıışır.

Kompresörde sıkıştırılmış ve koca sıcaklıkta doğal gaz halindeki soğutucu rahatışdem kondansere gönderilir. Fanlar lütufı ile batarya yüzeyinde hava rahatışı sağlanarak ısı transferi gerçekleşir. Doğal gaz üzerindeki ısının havaya iletilmesiyle soğutma tamamlanır.

Su Soğutmalı Chiller
Su soğutmalı chiller soğutma sistemleri, hava soğutmalı chiller çkırmızıışma mantığından farklı olarak kondenser devresindeki har doğal gazı su ile soğutur. Doğal gazın soğutulması karınin hava soğutmalı bataryalar alegori su kullanan shell & tube veya plakalı tip ısı bileğteamültiriciler kullanılır.

Chiller elbette çkırmızıışır diyenler karınin su soğutmalı chiller sistemlerinde kondenser içerisinde dolaştırılacak olan soğutma suyunun temini sırasında su kaynağı ihtiyacının olduğunu göstermek gerekir. Su kaynakları; akarsu, kükremek, soğutma kulesi veya ölçünlü su hattı olabilir. Su soğutmalı chiller sistemlerinde genel olarak sistemin yerleştirilecek kayranın sınırlanmışlığı, enerji maliyetlerinin önemli fakat su maliyetlerinin bağan başüstüneğu yerlerde kullanılır.

Su soğutmalı chiller modelleri, iç mekanlarda da çkırmızıışabilme özelliğine sahip başüstüneğu karınin soğutma istenen bölgeye en benzeyen şekilde konumlandırılmak istendiğinde bile mefkûre çözüm sağlamaktadır. Bahir üstü araçlarının iklimlendirilmesi karınin bile su soğutmalı chiller sistemleri kullanılabilir.

Chiller elbette çkırmızıışır diyenler karınin son olarak su soğutmalı chiller sistemlerinin alet hacmini minimize ettiği karınin benzeri kapasitedeki chiller aletina göre %65 elan değersiz hacim sağlamış olduğunı göstermek gerekir. Aynı zamanda kompresör çkırmızıışma performansındaki yükselme sebebi ile elan bağan elektrik tüketimi yapar ve koca performans sağlar.

Chiller soğutma grupları; sınai üretim tesisleri başta yürütmek üzere, besin ve ilaç sanayi, plastik üretim tesisleri, kozmetik imalat tesisleri, antipatik hava depoları, oteller ve hastanelerde kullanılmaktadır. Ancak her tasarruf kayranına akla yatkın chiller projesi özel olarak hazırlanmalıdır.

Siz bile chiller nedir ve chiller sistemi elbette çkırmızıışır sorularınıza cevap aldıysanız üretim merkeziniz ve teamülletmeniz karınin size özel chiller çözümleri ile tanışabilirsiniz. Satış ve servis merkezimizi arayarak ekiplerimizden hamil alabilirsiniz.

Chiller Keşif

Chiller Montajı

https://chillersistemleri.com/

Related Posts

Leave a comment

Hey, so you decided to leave a comment! That's great. Just fill in the required fields and hit submit. Note that your comment will need to be reviewed before its published.