en iyi logo tasarım grafikerleri bu platformda

online logo tasarım

Logo nedir? Sözcük medlulı olarak gerçek karşıtlığı dilimizde amblem olan, bir aksiyonin, faaliyetin, organizasyonun yapkaloriı, medlulını, karakterini sembolize eden şekillerdir. Bir logo tasarımı anlamsal olarak aksiyonletmenin yahut organizasyonun düver olarak yaptığı aksiyoni sembolize edebileceği kadar, markanın kendi medlulı ile bile sembolleştirilebilir, hatta temelı çalışmalarda kavramlar soyutlaştırılarak farklı bâtınerik ve anlamlara malik kabil.

Sorusu sorulduğunda lügat medlulının haricinde, biryoğun logo ve amblem çeşidi vardır. Logo tasarım esnasında tasarımı meydana getirecek olan eş yahut kuruma neyin ve nite aktarıldığı oldukça önemlidir. Diğer taraftan logo tasarım çalışmasını meydana getirecek eş yahut kurumun sizi nite anladığı ve logo çalışmanızı nite bileğerlendirdiği sonucunda ortaya çıkacak olan çalışma sizin, aksiyonletmenizin ve bundan ahir çalışmalarınızın temelini atacak olan “logo tasarım çalışması” olacaktır.

Logo sadece şekil ve sembol bileğil, yazı karakterinin kendisi, yazı karakterinin bileğaksiyontirilmiş ve düzenlenmiş hali yahut marka bâtınin yeni yazı karakteri oluşturulmasıyla da tasarlanabilir. Bu tip çalışmalara logo bileğil, logotype denilir. Logotype takkadak çok iş kayranı ile faaliyette mevcut şirketler bâtınin henüz çok yeğleme edilebilir. Yekta bir sektörde etkinlik gösteren aksiyonletmelerin ekseriyetle logoları bölümü söz gelişi fiyat. Ancak takkadak şu denli bölüm ile uğraşılıyorsa bütün sektörleri logoda belirtmek imkansızdır.

Logo ne aksiyone yarar?
İşletmeler bâtınin logo yahut logotype eğer olmazsa olmazlardandır. Her nite markası olmayan bir pres eğer olmazsa logo yahut logotype’sız bir markada düşünülemez. Bu makaleyi okuduğunuz ahit aklınızdan Koç, Vestel, İş Bankası markalarını geçirin. Aklınıza logoları ile omuz omuza gelmemiş olması imkansızdır. Beko markasını geçirin, ya aklınıza Beko’nun güncellenen yeni logosu geldi. Yıprak halini düşünmeye çalışın. Markaların logoları olmadan bihakkın marka olmaları üzere imkansızdır.

Bu sebeple aksiyonletmenize kurumsal bir plan hazırlayarak yolunuza tendürüst adımlarla devam edebilmek yerine “logo tasarım” çalışması ile saksılayın.

Logo ideogram, sembol, amblem, ikon kadar bir grafik öğesiye bütünleşik olan logo yazkaloriı (logotype) dışa vurum fiyat. Ticari markaların, kurumların ve hatta ara sıra kişilerin bir manzarate teşhisnmasını sağlayan aksiyonaretlerdir. Tipik bir logo firmaların fark edilmesini, diğerlerinden ayrılmasını sağlayan nitelik, font, şekil ve görsellerdir.

Sadece, basit anlaşılır, sınırırlanması basit, mümkün evetğunca azca adetda renkten oluşesrarıdır. Her çyeksan baskı ve sektör tekniği ile sorunsuz kullanılabilir olmalı, çok küçük ölçülerde inceliklar kaybolmamalı, çok muhteşem ölçülerde dağınık görünmemelidir. Her türlü ölçübile ve yüzeyde okunabilir olmalıdır.

Özgün olmalıdır. Başka şirket ya da ürünlere ilişik logolar ile karışıklığa saik vermemeli, hatta çağrıştırmamalıdır. Kopyalanan ya da esinlenen logolar o ürün ya da firmaya muhteşem hüsran verir.

Logo tasarımcıyı bileğil ürün ya da firmayı yansıtmalıdır. IBM logosunun tasarımcısı Paul Rand’e nazaran logoyu üreten tasarımcıdır fakat oluşturan firmanın kendisidir. İlgili yapılışun ya da ürünün özelliklerini yansıtmalıdır. Seçilen ya da tasarlanan font şirketin dâhilğine muvafık olmalıdır. Antrparantez kurumun kendisini nite teşhismladığı ve kurumu yansıtan kavramların neler olduğunu bilmek logonun tasarım aşamasında önemli unsurlardır.

Logo sadeliğinin taçıteselsül icap rengi icap şekli itibariyle farklı koşullarda görüldüğü ahit da temizılda sözıcı olmalıdır.

Farklı bir ülkeye ilişik ürün ya da şirket bâtınin logo tasarlanacağı ahit o ülkenin renklere yüklediği anlamlar ve kültürleri üzerine bilgelik sahibi olunmalıdır. Özellikle bir simge kullanılacağı ahit simgenin taşıyacağı medlul hizmetında bu bilgelik çok önemlidir.

online logo tasarım

Related Posts

Leave a comment

Hey, so you decided to leave a comment! That's great. Just fill in the required fields and hit submit. Note that your comment will need to be reviewed before its published.