Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Fakat hesabınıza ötümlü giriş yapan ve takip fail biriyseniz, örneğin 2 sıra önce baktığınızda hermadde normalse, bu durumda hesabınızın Instagram aracılığıyla silinme ihtimali de ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın vasıtasız çallıkındığını saptama etmiş olursunuz. şayet hesabınız Instagram aracılığıyla silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çallıkındı demeden önce son bir denetleme de arkadaş, kardeş evet da hesabı takip fail yakınlarımızdan denetleme sağlamaktır. Samimi evetğunuz kişilere takip ettiği kişsonra gözden geçirmesini, anormal bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen zevat çoğunlukla kullanıcı adınızı değdavranıştirmektedir, saldırganların sizin hesabınız midein belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çallıkışın.
Instagram Hesabı Nasıl Hacklenir? Önemli Uyarılar
Instagram hesabınız çallıkındı ise bunun temellıca sebepleri şunlardır:

E-benzeyen adresinize gelen ve Instagram aracılığıyla geldiğini düşündüğünüz cali e-postalar. Bu e-postalar enformatik dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve sanki Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran cali maillerdir. Tetik bakılmış olduğunda web bulunak kısmının instagram.com evet da facebook.com olmadığı anlaşılabilir. şayet bu e-postalardan birinde mahal yer linklere tıklarsanız, saldırganların istediği detayları verirseniz şifreniz çallıkınabilir.
Kovuşturulmaçi arttırmak midein kullanılan web siteleri evet da taşınabilir icraat. Bu web siteleri ve icraat çoğunlukla Instagram temassı istediği midein şifrenizi allıkırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Toplumsal mühendislik. Bu yöntemde bir şahıs şifrenizi çyok etmek midein size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çallıkınan bir müşterimize sataşkan “DM” ile ulaşıp, takipçi saykaloriı arttıracağını söylemişti. Bunun midein de şifresini almıştı. Toplumsal mühendislik, bir kişiyi farklı metotlarla kandırma etme yöntemidir. Saldırganlar kişsonra “hesabın tehlikede” “takipçini arttıralım” kadar sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çallıkınan Instagram Hesabı Nasıl Gelişememiş Karşıır?
Instagram hesabı çallıkınan evet da hacklenen zevat midein ne efsus ki çok aşkın teknik bulunmuyor. Instagram aracılığıyla bu konuda çok aşkın destek sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çallıkındı” diye esasta sair kişilerin hesabını çalmaya çallıkışan kişilerin olması.

1.Sistem: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonrasında “e-posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama temassı almaya çallıkışın. şayet şifre sıfırlama temassı gelirse derhal şifreyi değdavranıştirin ve elden peşi sıra “kayıtlı e-posta” “kayıtlı çökertme telefonu” kontrollerini sağlayıp hesabı güvene alın.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar görgü ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Sistem: Instagram hesabınız çallıkındığında e-posta adresiniz çok önemli gösteriş oynar. Instagram hesap şifreniz değdavranıştiğinde yahut kullanıcı adınız değdavranıştiğinde e-posta hesabınıza değişiklik bildirimi allıkırsınız. Instagram hesabını çyer saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı esasen değdavranıştirirler. Instagram aracılığıyla geldiğine sakıncasız evetğunuz maillerde “kullanıcı adı değdavranıştirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını değdavranıştiren sen değilsen, hesabını güvene allık” evet da ara sıra “değdavranışikliği sonuç allık” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonrasında karşınıza şöyle bir ekran çıkarsa şanslkaloriız yalnız çoğunlukla saldırganlar e-posta adresini değdavranıştirdiği midein sizde bu ekran çıkmaz ve düver olarak “emniyet kodu allık” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Related Posts

Leave a comment

Hey, so you decided to leave a comment! That's great. Just fill in the required fields and hit submit. Note that your comment will need to be reviewed before its published.