Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Ulum Fakültesi Uluslararası İlişkiler Kısmınde, etkili lisans eğitimini Güçlü Has Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Kısmınde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Dümen ve Düzenleme düzında İstanbul Münevver Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, eğitim bilimi sektöründe marka organizasyonu, yönetimi, önemli marka planlaması ve Türkiye’bile ilk posta önemli üniversite kurumlarının Master Franchise bünyelanma projesini gerçekleştirmiş ve başarıyla sürdürmektedir. 2006 yılından günümüze denli eğitim bilimi sektöründe sülale olarak biröte markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En majör ideali, bir Türk eğitim bilimi markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden serlayarak cihan geneline yaymaktır.

Terbiye, spor, sanat, ilmî alanlarda millî ve uluslararası faal çaldatmaışmalar yürüten KALKO, biröte futbol, basketbol kulübünde reislik ve yöneticilik yapmıştır. Bir yıl reislik yaptığı dönemde tam 32 yıl sonra Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde konum aldığı Koskocamançekmece Basketbolspor ise Beko Sepet topu Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bunların semtı nöbet Türkiye’nin en majör özel mektep ve çörek derneği olan TÖDER’bile 6 senedir el kurulunda konum almaktadır.

KALKO, eğitim bilimi düzında yaptığı başarılı başlangıçimlerden dolayı biröte toplantı, vakıf, dergi ve STK tarafından “Senenin Terbiye Başlangıçimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 yılından itibaren kurduğu sosyal yardımlaşma vakfında eğitim bilimi düzında projeler yürütmektedir. Her yıl biröte öğrenciye burs imkânı sağlayıcı KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhume babası Resul Kalko’nun adını nâkil bir anaokulu ve iptidai ile müşterek öğretmenleriçin lojman yaptırıp Ulusal Terbiye Bakanlığı’na hibe etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde dü çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Related Posts

Leave a comment

Hey, so you decided to leave a comment! That's great. Just fill in the required fields and hit submit. Note that your comment will need to be reviewed before its published.