Zurna Sohbet

Chat, Türkçesiyle “Sohbet” demeına gelmektedir. İnternetin bilgiye erişim konusunda sergilediği performanstan sonrasında internetin sadece vukuf aktarımı sinein değil, aynı zamanda sefa sinein de kullanılabileceği de düşünüldü. Bunun sonucunda da internet üzerinden insanoğluın bir suni ad kullanarak (nickname) yârenlik edip eğlenebileceği hem internet siteleri hem de çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, internet üzerinde hiç tanımadığınız herhangi biriyle gestaltlabildiği kabil hatta tanıdığınız kişilerle de özel programlar veya web siteleri eliyle gestaltlabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri tanıdığınız veya tanımadığınız kişilerle internet üzerinden tanıdıkma ve yârenlik etme üzere kurulmuş internet siteleridir. Bu internet siteleri umumiyetle programlama dilleri kullanılarak veya amade scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Temelı chat sitelerine giriş ifa etmek sinein sadece nickname (suni kişi) yazmak yeterli olurken bazenlarındaysa sohbete serlamadan önce kesinlikle üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar bütün internet kullanıcıları beyninde pop olan Mynet ve ZurnaNet kabil siteler chat sitelerine serlıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları karşınızdaki internet kullanıcılarıyla program mabeyin benizünü kullanarak sadece yazgılı, yazgılı ve sahnelü, ünlü ve sahnelü kabil tercihe rabıtalı olarak yârenlik etmenize yardımcı olan mukayyetmlardır. Chat programlarının şimdiye derece kullanılmış en pop olanı kısaca süre önce Windows tarafından sonlandırılan MSN Messenger adlı usa vurma mesajlaşma mukayyetmıdır. Bir vesair pop chat program olan ve internetin efsane mukayyetmlarından onaylama edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet

Related Posts

Leave a comment

Hey, so you decided to leave a comment! That's great. Just fill in the required fields and hit submit. Note that your comment will need to be reviewed before its published.